Ankara Havalimanı Transfer

 

Ankara Havalimanı Ankara’ nın kuzeyinde Akyurt ve Çubuk ilçelerinin arasında bulunan, şehir merkezine yaklaşık 30 km uzaklığa sahip Esenboğa Havalimanı’ dır.

 

Esenboğa Havalimanı modern altyapısı, geniş iç ve dış hatlar ağıyla yolculara konforlu ve güvenli bir seyahat deneyimi sunmaktadır bu sayede; her yıl milyonlarca yerli ve yabancı misafiri binlerce uçuş seferiyle misafir etmektedir.

 

Esenboğa Havalimanında bulunan geniş restoran ve kafe seçenekleri, alışveriş merkezleri ve dinlenme alanları, yolcuların rahatlaması ve zamanlarını keyifle geçirmesi için ideal bir ortam sunar. Ayrıca, transfer hizmetleri, otopark, havalimanı otobüsleri ve taksi gibi ulaşım seçenekleriyle de kolaylık sağlanır.

 

Esenboğa Havalimanında 2023 yılı itibariyle henüz bir metro ağı mevcut değildir.

 

Henüz bir metro ağı olmadığı için ulaşım, toplu taşımalar ve kişiye özel taşımacılık sistemleriyle sürdürülmektedir.

 

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

 

Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına günün her saati toplu taşıma ile ulaşmak mümkündür. Geceleri saatte bir, gündüzleri her yarım saatte her iki noktadan seferler gerçekleştirilmektedir.

Bu seferler Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 442 no'lu ulaşım hatta ile gerçekleşmektedir. Bu hatta sadece Belediye' ye ait araçlar bulunmamakla beraber özel sektöre ait bir firma da bu hizmeti sağlamaktadır.

Ankara şehir merkezi Esenboğa Havalimanı arasında dolmuş hattı yoktur. Tren, metro vb. hiçbir demiryolu ağı bulunmamaktadır.

Bununla beraber havalimanının bulunduğu bölgede organize sanayi bölgesi yer almakta, bunlar arasında da Türkiye' nin büyük firmalarının fabrikaları yer almaktadır.

 

Toplu taşıma dışında havalimanına ulaşım için kendi aracınızı tercih edebilirsiniz, havalimanı içerisinde ve havalimanına çok yakında yer alan özel otoparklarla aracınızı güvenli bir şekilde park edip, uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Havalimanına gidiş ve dönüşlerinizde ticari taksileri tercih edebilirsiniz. Fakat abonesi olduğunuz bir ticari taksi varsa sizi sadece havalimanına bırakabilir. Havalimanı taksi kooperatifine ait olmayan ticari taksiler havalimanından yolcu alamaz. Bu konuda özellikle yurtdışından gelecek Türk vatandaşları havalimanında büyük sorun yaşamaktadır.

Ankara' nın dışından dahi bir ticari taksi gelse havalimanından yolcu almasına asla izin verilmemektedir.

 

Havalimanı ulaşımında etkili çözümlerden birisi de Havalimanı Transfer hizmetidir.

 

Ankara Havalimanı Transfer Hizmeti

 

Ankara Havalimanı transfer hizmetleri Ankara' nın tüm bölgelerinden hatta Ankara ili sınırları dışından da Havalimanına yolcu taşıma hizmeti sağlamaktadır.

Ankara' nın çevre illeri olan Kırıkkale, Çorum ve Yozgat başta olmak üzere havalimanına sahip olmayan illerden Ankara Esenboğa Havalimanına binlerce sefer gerçekleştirilmektedir. 

Hemen bir rezervasyon yapmak için buraya tıklayın!

 

Ankara Havalimanı Transfer Hizmeti Genel Özellikleri

Havalimanı transferleri Dünya standartlarında ulaşım hizmetleri sağlanan özel ulaşım sistemidir.

Güvenli, konforlu ve ekonomik ulaşım imkanı sunan bu hizmetten milyonlarca kişi faydalanmaktadır.

 

Başlıca Özellikler;

Havalimanı transferleri belirli standartlara uygun araçlarla gerçekleştirilir ve yolcu konforunu ön planda tutar.

Profesyonel sürücülerle yolculuğun güvenliğini en üst düzeyde sağlar.

Operasyonel ayarlamalar mesafe ve trafik yoğunluğu ön görülerek yapılır, uçuş kaçırma gibi olumsuz durumlarla asla karşılaşılmaz.

Zamana riayet eden personeller sayesinde müşteri asla bekletilmez ve 7 gün 24 saat esasına göre hizmet sağlandığından tüm taleplere karşılık verilir.

 

Ankara Havalimanı Transfer Hizmeti Avantajları

 

Bütçe Dostudur : Havalimanı transfer hizmeti bütçe dostudur. Özellikle birden fazla yolcu kullanımında kişi başına düşen transfer ücreti toplu taşıma ile aynı rakama denk gelmektedir.

Zaman Tasarrufu Sağlar : Transfer personelleri havalimanı kapısından çıkış yaptığınız anda araca binebileceğiniz şekilde hazırlanır. Araç bırakma noktasına en kısa ve en hızlı güzergahı kullanarak seyreder.

Güven Verir : Misafirinizi ya da aile bireyinizi emanet edebileceğiniz, adli sicili olmayan personellerle gönlünüz hep rahat olur.

Hesabınızı Kolaylaştırır : Özellikle şirketler ve seyahat acentalarının nakit ödeme akışını yavaşlatır ve aylık ödeme periyodlarıyla şirketlerin muhasebesel iş yükünü azaltır.

Konfor Sunar : Son model araç filoları sayesinde, konfor ve rahatlıktan sonuna kadar faydalandırır.

 

Ankara Havalimanı Transfer Hizmeti Kısa Tanımı

 

Seyahatlerinde havayolunu tercih eden kişilerin; şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşımını sağlayan kişiye özel ulaşım hizmetidir.

 

Özellikle çok uçak seyahati gerçekleştiren kişilerin vazgeçemediği Havalimanı Transfer hizmetini, Ankara' ya gelen yerli ve yabancı misafirler de oldukça fazla kullanmaktadır.

 

Araştırmalara göre Ankara' ya iniş gerçekleştiren 100 kişilik bir uçakta ortalama 25 kişi havalimanı transfer hizmeti kullanmaktadır. Özellikle geç saatlerde gerçekleşen uçuşlarda bu sayı oldukça yükselmektedir.

 

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu sayının %100 artış sağlaması beklenmektedir.

 

Türkiye' de havalimanı transfer hizmetiyle henüz tanışmamış, daha önce transfer hizmeti kullanmamış kişi sayısı oldukça fazla olmasına rağmen, özellikle sabah saatlerinde iniş yapan doğu illerinde gelen uçaklarda oldukça önemli bir sayıda transfer hizmeti müşteri yer almaktadır.

 

 

Ankara Havalimanı Transfer Fiyatları

 

Ankara' da havalimanı transfer fiyatları tüm dünya' da olduğu gibi yakıt, personel maliyeti ve araç sübvansiyon masraflarına göre hesaplanmaktadır.

Türkiye' de özellikle son yıllarda oldukça artış gösteren, araç ve yakıt fiyatları havalimanı transfer fiyatlarında da oldukça büyük bir artış yaratmıştır.

Bu sebeple 2017 yılında en düşük 50-60₺ aralığında olan Ankara transfer hizmeti fiyatları 2023 yılında en düşük 350-400₺ aralığına yükselmiştir.

2017 yılında motorin litre 3.00₺ iken 2023 yılında 30.00₺ bandına yükselmiş yazımızın yazıldığı tarih itibariyle 20.00₺ civarındadır.

2017 yılında C segment araçlar 50.000-60.000₺ aralığında 2023 yılında ise 600.000₺ ila 700.000₺ aralığındadır.

Asgari ücret 2017 yılında 1.404.00₺ iken 2023 yılı asgari ücret 8.500.00₺ 'dir.

Tüm transfer maliyetleri neredeyse 10 kat artış gösterirken, transfer fiyatları 5-6 kat artış göstermiştir.

 

Esenboğa Havalimanı Çankaya Transfer Fiyatları

 

Ankara Esenboğa Havalimanı Çankaya Transfer Fiyatı 2023 yılı 1 - 3 kişi için 300.00₺, 3 - 6 kişi için 550.00₺, 6 - 14 kişi için ise 1.000₺' dir. Ekstra adresler için mesafeye dayalı fiyatladırma yapılmaktadır.

 

Esenboğa Havalimanı Eryaman Transfer Fiyatları

 

Eryaman bölgesi Ankara' nın batısında yer almaktadır. Esenboğa Havalimanına yaklaşık 50 kilometre uzaklıktadır. Çevre yolu bağlantıları sayesinde şehir trafiğinden etkilenmeden ulaşım söz konusudur. Bu mesafe genellikle 45 dakikada kat edilebilir. 2023 yılı için Esenboğa Havalimanı Eryaman transfer fiyatları 1 - 3 kişi için yaklaşık 500.00₺, 3 - 6 kişi için 900.00₺ ve 6 - 14 kişi için ise 1.300.00₺' dir.

 

Esenboğa Havalimanı Çayyolu Transfer Fiyatları

 

Çayyolu bölgesi Ankara' nın Çankaya ilçesine bağlı büyük bir yerleşim yeridir. Bu bölge transfer hizmetleri için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Genellikle iş insanlarının ikamet ettiği Çayyolu bölgesinde birden fazla otel ve restaurant yer almaktadır. Bu sebeple yerli ve yabancı misafirler Havalimanından genellikle bu bölgelere transfer hizmeti satın almaktadır.

2023 yılı Esenboğa Havalimanı Çayyolu transfer fiyatları; 1 - 3 kişi için 440.00₺, 3 - 6 kişi için 800.00₺ ve 6 - 14 kişi için 1.200₺' dir.

 

Havalimanı Transfer Hizmeti Yasal mı ?

 

Faydalarını ve avantajlarını saymakla bitiremediğimiz bu hizmet, sadece seyahat acentalarından satın alındığında yasallık kazanmaktadır. Aksi takdirde korsan yolcu taşımacılığı suçunu arz etmektedir. Korsan taşımacılığı sağlayan ve kullanan da idari para cezasına çarptırılır.

Seyahat acentaları ise hem Kültür ve Turizm Bakanlığından hem de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından sahip oldukları belgeler sayesinde bu hizmeti %100 yasal bir şekilde sağlamaktadır.

 

Şirketimiz Hakkında

 

 

3M Shuttle & Seyahat Acentası

 

Şirketimiz 2012 yılında kurulmuş, 10+ yıllık tecrübeyle profesyonel ulaşım hizmetleri sağlamaya son surat devam etmektedir. Ankara' da birçok kurum ve kurumsal şirkete ulaşım partnerliği sağlamaktayız bununla beraber binlerce bireysel müşterimiz de portföyümüzde yer almaktadır.

 

Kaliteli ve profesyonel hizmetlerle ulaşım hizmetlerimizde fark yaratıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz tüm transfer hizmetleri tamamen mevzuata uygun ve %100 yasaldır. Acenta belgemizi buradan sorgulayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

08.05.2023